Żarówki w bi-halogenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kowaal_jedrek
    Classic
    • 2011
    • 22

    Żarówki w bi-halogenie

    Zamieszczone przez sew1981
    "premia", tej wersji w Polsce nie było
    Była. Wychodziło to w latach 2005-2006? lub coś takiego. Wersja z kratką i czteroosobowa ze stałym podłokietnikiem na środku tylnej kanapy.

    EDIT:
  • peb
    Rider
    • 2010
    • 254
    • Roomster (5J)

    #2
    Żarówki w bi-halogenie

    Witam
    Mam ogromny problem. Od lata jestem szczęśliwym posiadaczem roomstera. Mam w nim lampy bi-halogen tzn 1 zarówka typu H7 obsługuje światła mijania i drogowe. Mam założone zarówki osram+30%, wcześniej miałem zwykłe marketowe. NIC nie wiedzę po zmroku. Nie oświetlają wcale. Nie wiem czy to wina żarówek czy lamp ale znajomy miał to samo i wymienił lamy na zwykłe bez soczewek. Może ktoś zna jakieś dobre żaróki które by się nadawały do bi-halogenów? proszę o pilną odpowiedź bo nie mogę już jeździć. Pozdrawiam
    Wyprzedaż garażowa
    Różności od książek przez budowlankę po części moto

    https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

    Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

    Komentarz

    • Marek__82
      Rider
      • 2013
      • 262

      #3
      Witam
      Mam w Fabi te same lampy, obecnie są w nich założone Osram Night Breaker +90% Plus i wg mnie nie ma tragedii z oświetleniem. Choć w czasie deszczu ogólnie świecą słabo ale mam wrażenie, że podczas opadów każde tradycyjne żarówki słabo świecą.
      Dodam jeszcze, że mam od 2 lat założone lampy dzienne więc to też pewnie ma znaczenie i odbłyśniki w głównych reflektorach nie są tak zniszczone przez ciągłą jazdę na światłach mijania.

      Komentarz

      • peb
        Rider
        • 2010
        • 254
        • Roomster (5J)

        #4
        U mnie jest tragedia nawet w dzień. Jeżdze teraz w dostawie od 3 rano i momentami jadę na pamięć. Właśnie zastanawiam się nad założeniem właśnie osram Night braker +110%. Ale czytając trochę komentarzy o tych żarówkach to piszą że to wyrzucenie pieniędzy. A Ty zauważyłeś różnicę jak przeszedłeś na te obecne??. Dzięki za szybka odpowiedź, Wesołych świąt :mikolaj
        Wyprzedaż garażowa
        Różności od książek przez budowlankę po części moto

        https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

        Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

        Komentarz

        • micrusec
          Rider
          • 2013
          • 559

          #5
          A może masz halogen uszkodzony albo szkło reflektora, zmatowiałe ? Nie wspomnę że warto sprawdzić na stacji diagnostycznej położenie świateł.

          Komentarz

          • Marek__82
            Rider
            • 2013
            • 262

            #6
            peb, Wcześniej miałem Philips Blue Vision i wydaje mi się że na Osramach jest jaśniej/lepiej. Philipsy miały niebieską bańkę więc już na starcie jasność była zmniejszona, Osram Nigt Breaker ma tylko 2 pierścienie na bańce, nawet prosto rozumując światło nie powinno mieć straty takiej jak przy Philipsach.

            Komentarz

            • peb
              Rider
              • 2010
              • 254
              • Roomster (5J)

              #7
              micrusec, Szkło mam w super stanie bo sam papierkiem je prze polerowałem. Teraz jest jak szkło. A co soczewki nie jestem w stanie sprawdzić bo nie mam pomysłu jak. Na stacji jestem zawsze po wymianie żarówek, mam rzut beretem. Tam właśnie zasugerowali mi żebym wymienił żarówki, i wtedy wymieniłem na te +30 osramy

              Marek__82, Nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ale będziesz miał rację. Na pewno jak część nie jest zamalowana to będzie widać lepiej. Skłaniam się ku zakupowi osram-ów.
              Wyprzedaż garażowa
              Różności od książek przez budowlankę po części moto

              https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

              Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

              Komentarz


              • #8
                ja uzywam teraz takich http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h...04514006.html#

                lepsze niz Philips X-treme Vision 100% na których jezdzilem 3 lata

                Komentarz

                • blind_walker
                  RS
                  • 2010
                  • 4533
                  • Octavia I combi (1U5)
                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                  #9
                  peb, wyciągnij soczewki i zobacz odbłyśniki i soczewki. Jak masz je wypalone, to żarówki + 150% nic nie dają. Dodatkowo zobacz, czy klosz nie jest zmatowiony. Kombinacja odbłyśnik + klosz zatrzymuje nawet 300-350% światła. Testowaliśmy na uczelni regenerowany odbłyśnik + polerowany klosz vs odbłyśnik przed regeneracją i lekko zużyty klosz na 5 różnych żarówkach. Uśredniając wyszło ok 320% różnicy lm.
                  mkII 20VT (600h worked)
                  Roooooomster

                  Komentarz

                  • peb
                    Rider
                    • 2010
                    • 254
                    • Roomster (5J)

                    #10
                    Witam
                    blind_walker, szkła reflektorów są czyste jak łza. Soczewek na razie nie miałem czasu jak sprawdzić. Zakupiłem dziś żarówki Osram Ultra Breaker. Poprawa niesamowita. Teraz coś widzę. Nie ma jakiejś rewelacji w porównaniu do fabii I ale można jeździć. Zauważyłem że światło kierowcy troszkę słabiej świeci nawet przy zmianie żarówki podejrzewam soczewkę. Ale to już na wiosnę bo na razie nie mam czasu aby to rozebrać. Dziękuję wszystkim za pomoc. Szczęśliwego NOWEGO ROKU.
                    Wyprzedaż garażowa
                    Różności od książek przez budowlankę po części moto

                    https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

                    Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

                    Komentarz

                    • sew1981
                      RS
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2009
                      • 10917
                      • Fiat

                      #11
                      peb, soczewki się brudzą nawet na ksenach, z zewnątrz czasem wygląda ok, ale jak się zasyfi soczewka to coraz gorzej widać, tymbardziej jak masz nie kseny w soczewce, tymbardziej shitownia jest. Lepiej to rozbierz i wyczyść na wiosne, bo faktycznie będzie coraz gorzej, niezależnie od żarówki. Ale swoją drogą, jak auto nie ma ksenów, to bezsensu są soczewki według mnie w autach w ogóle i gorzej rozprowadzają światło. Nie ma jak tradycyjne jakieś mocniejsze h4 w dobrze rozprowadzającej lampie albo ksenon w soczewce fabryczny - jestem oldskólowcem. Np. W OI mi bardzo ładnie świeciło h4 z tego co pamiętam, nie dziwie się, że wymieniają niektórzy te lampy na zwykłe, albo upychają hidy w soczewki (co oczywiście nie jest za górnolotnym pomysłem, ale wzmacnia)

                      Komentarz

                      • peb
                        Rider
                        • 2010
                        • 254
                        • Roomster (5J)

                        #12
                        sew1981, dzięki za radę. Może masz gdzieś pod ręką jakiś schemacik jak rozebrać lampę. Na tyle co się orientuję to będzie grubsza robota bo do wyciągnięcia lampy to trzeba rozebrać zderzak.
                        Wyprzedaż garażowa
                        Różności od książek przez budowlankę po części moto

                        https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

                        Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

                        Komentarz

                        Pracuję...